2008/01/30

Kaoss...

Az alábbi videón a zenészek által jól ismert Korg Kaoss pad-del vezérlik a videót. A vas midin keresztűl van összekötve a Quartz Composerrel ( vagy valamilyen QC alkalmazással ).
Mindenesetre érdekes...( na nem a zene:) )

2008/01/28

Letölthető és nyomtatható


A Cruz Control egy montreali "Visual and Music Collective", akik a február elsejei bulira a La Boom-ban, az internetre is feltették az 1 fő részére szóló VIP belépőjüket, melyet bárki letőlthet és kinyomtathat. Tehát, ha elsején arra jártok, ne felejtsetek el elötte nyomtatni!
Hogy milyennek igérkezik a buli, arról itt egy riport a január 19-ei soirée-ról:

2008/01/26

Ez nekünk is érdekes lehet...

"MidiTron Wireless DIY vezetéknélküli szenzor-MIDI projekt

Eric Singer új projektjéről van szó, vezetéknélküli szenzor-MIDI átalakító komponensről. A MidiTron nem olcsó 495 USD-s árával, viszont cserébe egy komplett kit-et kapsz, ráadásul a benne alkalmazott vezetéknélküli technológia latency-ben és hibatűrésben is kiemelkedőnek ígérkezik. A vevő USB-n vagy MIDI-n keresztül kapcsolható számítógéphez vagy hangszerekhez, a szenzor pedig 20 bemenettel rendelkezik, melyek max. 10 analóg vagy max. 20 digitális konfigurációban bármilyen mértékben keverhetők.



Specifikációk:

kisméretű adó (7cm x 4cm x 4cm), beépített antennával és 9V-os elemmel
akár testen/ruhán is viselhető
ideális esetben 300 méteres hatótávolság, akadályokkal teli térben kb. 100 méter
900MHz-es frekvencián működik, elkerülve a 2.4GHz-es zsúfolt sávot
a benne használt RF chip kipróbált és bevált élő alkalmazásoknál
8 választható csatorna segítségével akár 8 eszköz is használható egymás mellett, vagy használható automatikus csatornaváltó funkció is az interferencia elkerüléséhez
a szenzor értékek folyamatos újraküldésével a kiesések vagy elvesztett adatcsomagok valószínűsége szinte nulla
az átviteli idő az összes szenzor bekapcsolt állapota mellett max. 7 msec
normál (7 bit) és magas (10 bit) felbontású analóg módok
könnyen konfigurálható, menüvezérelt patch programozás
nincs szükség hálózati konfigurációra mint pl. WIFI vagy Bluetooth esetében
standard MIDI és USB-MIDI bemenet/kimenet
USB-n keresztül a számítógép felé standard MIDI eszközként mutatkozik, nincs szükség driver-re
konfiguráció után standalone MIDI eszközként használható számítógép nélkül
a cserélhető csatlakozópanelek segítségével flexibilis szenzor kapcsolatok hozhatók létre
3 tűs csatlakozópanel a szenzorokhoz - ezzel a 3rd party szenzor gyártók sok-sok modellje is használhatóvá válik
Felhasználható minden olyan területen ahol vezetéknélküli vezérlésre lehet szükség, robotikában, audio/video/VJ technikában, installációkhoz, performanszokhoz, stb. Mac OS 9/OS X és Windows konfigurációs szoftver áll rendelkezésre hozzá, további infók az Eroktronix weboldalán."
( forrás: adsr.hu )

2008/01/25

Újabb OLED-billentyűzetek érkezhetnek


Már volt szó az OLED billentyűzetekről, melyek billentyűire akár - esetünkben - clippek képét is kirakhatjuk. Most itt egy cikk a fejleményekről:

"Az orosz Art Lebedev példáját két újabb gyártó követte, így most már akár hónapokon belül a boltok polcaira kerülhetnek az első OLED-billentyűzetek.

A két gyártó, az United Keys és a Foxconn ugyanis bejelentette, hogy legkésőbb a nyárig piacra dobják első OLED-klaviatúráikat. Mindkét cég egy-egy kifejezetten a játékosoknak szánt eszközzel jelentkezett. A billentyűzetek gombjait miniképernyőkkel egészítették ki, amelyek mindegyikéhez bárki tetszőleges tartalmakat, karaktereket, szimbólumokat vagy betűket, számokat és jeleket programozhat.

Az United Keys integrált kijelzőket tartalmazó klaviatúrák gyártására szakosodott és a kiegészítőibe elsősorban OLED-alkatrészeket épít be. A vállalat saját bevallása szerint számos Display Key-technológiai szabadalom birtokosa, amely mind a szoftverek irányítását, mind a programokkal való interakciót lehetővé teszik. Az United Keys szerint az OLED-technológia felhasználóbarátabbá teheti a billentyűzeteket és a miniatűr képernyők - a megnyitott alkalmazástól függően - különböző funkciókkal ruházhatók fel. A játékosoknak például lehetőségük nyílik a kedvenc akcióikhoz külön gombokat társítani.

A Foxconn neve ugyan nem cseng ismerősen billentyűzetgyártóként, azonban ez csalóka, mivel a cég számos vállalat, például a Microsoft és a Logitech számára is készít klaviatúrákat. A két gyártó nem árult el részleteket a termékeik árát illetően, azt azonban közölték, hogy az átlagemberek számára is megfizethető kiegészítőket akarnak piacra dobni.

Mint ismeretes, az idei CES keretében mutatta be az Optimus Maximus nevű billentyűzetét az orosz Art Lebedev cég, amely már egy ideje fejleszti a minden gomb felületét OLED-kijelzővel beborító klaviatúráját. A cég vezetője, Artemy Lebedev szerint valamivel 500 dollár alatti áron tudnák értékesíteni az eszközt, ami már jóval kevesebb, mint a korábbi 1000 dollár feletti előrejelzések, bár egyes források az 1250 eurós árat sem tartják elképzelhetetlennek."
( forrás: sg.hu )

2008/01/24

Fabrik 2008

Pár nappal ezelött szóltam a tavalyi Optronica-ról, most egy idei, eljövendő eseményre hívnám fel a figyelmet: május 24-31-ig rendezik Lausanne-ban az elektrónikus művészetek főrumát, a Fabrik 2008-at.
Íme a rendezvény reklámja:

2008/01/23

Beatboxing

Kyle McDonalds készítette az alábbi humoros videót, melyet - saját bevallása szerint -, külömböző Vjing technikák inspiráltak.


Beatboxing from Kyle McDonald on Vimeo.

Nem lopok. Megosztok.

"Hányszor láttad már a mozikban vagy dvd-ken a kalózellenes szervezetek propagandafilmjét? Az Európai Parlamentben több mint 40 parlamenti hellyel rendelkező európai zöldek/EFA csoport és a svéd RåFILM (svéd filmkészítők nonprofit szervezete, akik a fair megosztást támogatják) összeállt egy kampány erejéig, melyben azt válaszolják a "jogvédő" szervezeteknek, hogy lopni és megosztani nem ugyanaz..."
( forrás: webisztan )

Hogy ez miért kerűlt ide? Mert mi is használunk másoktól "elcsent" anyagokat - a remixek és samplingek korában ez elfogadott -, és a videó szórakoztató.

2008/01/21

Optronica

Az Optronica utolsó fesztiválját tavaly márciusban rendezték Londonban. Idén Párizsban állítanak ki január 31- től július 26-ig a Le Cube exhibition at multimedia center-ben. ( Aki arra jár, nézze meg! ) Most a tavalyi fesztiválról egy trailer, ízelítőnek:

2008/01/18

Egy kis elmélet...3 ( pár kósza gondolat...)

...A másik irányzatot L'art pour l'art-nak nevezem. Mint a neve is mutatja, ennek már van köze a művészethez, sőt használ is művészeti alkotásokat, nem ritkán maga is azzá válik. A látvány, a szépség ( vagy éppen a csúnyaság ) a fontos. Esztétikai lényege a vizualitásban merül ki, nem célja gondolatok közlése, de mint minden jó műalkotás, a befogadóban mégis gondolatokat, érzéseket ébreszt.
Ebben az irányzatban nagy szerepet kaphat az irányított véletlen: gondosan összeválogatott képek és effektek random generátorral vezérelve. ( pl. abstract mixek, stb.) Ez - hogy jól működjön -, sok munkaóra és fejtörés eredménye. Előnye, hogy több szituációban is fel lehet használni - némi mérlegelés után -, és lehet egymással keverni a szetteket, ha van hozzá a vj-nek ízlése.
Ennek egyik példája a Flicker project, amiről már volt szó. A Flick fotómegosztóról veszi a képeket és ügyesen programozott effektjeivel, egyszerű hanghatásaival mindent új összefüggésbe helyez. Nem véletlen, hogy kiállító termek, fesztiválok installációjaként is használják.
Elmondhatjuk, hogy a l'art pour l'art alkotások nem csak klubbokban és koncerteken, hanem installációkban és performace-eken is megjelennek. Persze mindez csak akkor működik jól, ha alkalmazkodik az adott szituációhoz, alkalomhoz, hangulathoz...

2008/01/17

Így csinálja a Coldcut

A Coldcut kép- és hangmágiáját már a Szigeten is megfigyelhettük, most az Eurockeennes festivalon ( Franciaország ) bemutatott programjukat nézhetjük meg:

2008/01/16

AV Drum test

Az AV Drum egy audio-video trigger program, sequencer GUI-val, eddig elég gyerekes vj lehetőségekkel. Most megjelent a 3.0 verzió, amiről találtam test videót: elektromos dobon püfölik ki a képeket. ( Szólók Csülinek, hogy végre ő is lehet VJ! )

2008/01/14

PCDJ VJ (Video Jockey)


A PCDJ VJ (Video Jockey) DJ, VJ és KJ program egyben, PC-re. Már hetek óta ettől zeng a szaksajtó.

Features
Now with AutoPlay!
Mix Video, Audio, and Karaoke files
Clip Bank for instant load and playback of visualizations
BPM calculation engine works with all types of music
Automatic beat mix tracks
Seamless smart looping
Beat locked video and audio effects
Instant search for tracks
Media-case will automatically sort media types
Set infinite cue points per track
Headphone cueing with I/O soundcard support
Many video effects and transitions to choose from
Send out the video, karaoke, and scrolling text to a second display
Live camera feed – mix live video right from the dance floor
Master tempo and pitch control
Realistic Scratching with mouse, midi control, time-code, or DAC-3
Supported Formats:
Audio Formats:
CD Playback, MP3, MP3Pro, MP4, M4A, WAV, AIFF, CDA, WMA, ASF, OGG, and iTunes ACC (non-DRM)

Video and Karaoke formats:
DVD, VOB, DIVX, MPG (1,2,4), AVI, WMV, and Karaoke (CDG – MP3+G)

Minimum system requirements:

PIII 850 MHz computer
1024×768 SVGA video
DirectX or ASIO compatible soundcard
256 MB RAM
40 MB free on the hard-drive
Recommended configuration:

PIV 3 GHz computer
DirectX Video Card such as:
Nvidia Geforce 6600 or higher or ATI 9800 or higher
4.1 DirectX or ASIO compatible soundcard (with front and rear separate outputs)
1 GB RAM
200 MB free on the hard-drive

2008/01/13

Figyelem

"Kóderek: az OpenTZT fejlesztőket keres, és fizet érte

Az OpenTZT egy open-source VJ alkalmazás Win32 platfromra. Most fejlesztőket keresnek, akik jobbá, szebbé tehetik az alkalmazást, az egyszerű feladatoktól a bonyolult architektúrák implementálásáig.

Ami jó, hogy nem kívánják ingyen - fizenek érte és kreditet is kapsz az alkalmazásban, illetve a vele járó információs file-okban. A fejlesztést funkcionalitásokra bontják, egy-egy ilyen funkció megvalósítására jelentkezhetsz."
( forrás: ADSR )

2008/01/12

OSC support a VDMX5-ben is


"A VDMX egy igen profi Mac-es VJ app, a Vidvox kezéből. A legtöbb user viccesen csak “a világ legfejlettebb bétája” néven utal rá, mert sehogy sem akar kikerülni ebből a státuszból. Nem mintha ez baj lenne, a program stabil és igen sokat tud, és a legújabb 5-ös verzió már OSC támogatást is nyújt. Ez igen jó feature, OSC-on keresztül Wii, Max/MSP/Jitter, Pure Data, Processing, Wacom táblák, Monome kontroller vagy éppenséggel iPhone vezérelheti az előadást. Sőt, az OSC segítségével akár egy PC - Mac híd is összehozható, ez egyiken pl. a Max/MSP futhat, a másikon a VDMX, vígan.
Az OSC végre kezdi kinőni magát, és bár a MIDI még egy jó darabig nem fog kimenni a használatból, látszik, hogy minél több alkalmazás implementálja az OSC protokollt, annál gyorsabban terjed. Egy éve még szinte semmi nem volt, ma már szoftverek garmadája támogatja. Hátha hamarosan valamelyik nagy szekvenszerben is natív támogatást kap, akkor jönne el a szép új világ… Az OSC weboldala itt található, ha érdekelnek a lehetőségek és mélyebb információk."
( forrás: ADSR )

2008/01/11

Art-Cut Festival

Kevés hírünk van Oroszországról, vagy csak mi nem figyelünk rájuk, hagyományainkat és beidegződéseinket követve. Pedig többek között zenei életük is igen erős ( nem beszélve warez oldalaikról ). A Citadel Records idén is megrendezte Moszkvában az Art-Cut fesztivált, melyen természetesen szerepet kapott a vjing is. ( Apropo: ismertek orosz vj-ket? )
Az itt látható film érdekessége, hogy másfél órában számol be a fesztiválról és látványvilágáról. Tehát be lehet készíteni a sört, bort, pálinkát, chipset és hátradőlve a fotelban ellazulni.

Szeretnéd látni a billentyűkhöz rendelt klippeket és effekteket?

"CES: OLED-billentyűzet végre akcióban!

Jó ideje fejlesztgetik már a minden gomb felületét OLED-kijelzővel beborító billentyűzetet, így létezése nem is nagy újdonság, az már annál inkább, hogy a termék úgy tűnik piacéretté vált.

Az idei CES bolond ketyeréinek egyike a Transformers főhősének nevét viselő Optimus Maximus billentyűzet, melyet az orosz Art Lebedev cég hívott a világra, bár legtöbben egyelőre nem sok esélyt adnak neki a valós piacon. A termék lényege, hogy a klasszikus sima, festett műanyag billentyűk helyett a több mint 100 gomb valójában egy-egy apró, alulról megvilágított OLED kijelző, 48*48 pixeles felbontással, melynek tartalmát a felhasználó a számítógépen keresztül bármikor szoftveresen megváltoztathatja.

A legnagyobb móka pedig a változtathatóságban van, hiszen a speciális szoftver segítségével bármilyen képet, karaktert, betűtípust, szimbólumot ráfabrikálhatunk a gombokra, sőt akár rövid animációk megjelenítésére is képes az eszköz.

A dolog egyrészt ugyan nagyon mókás, de a termék elérhetővé válására minden bizonnyal a hardcore játékosok várnak. Mennyire menő lenne egy FPS alatt a WSAD helyett végre nyilakat látni, vagy éppen egy World of Warcraft játékosnak a számok helyett a varázslatok, tárgyak ikonját felfesteni a gombokra, de akár az is lehetséges, hogy az egész billentyűzet egy "vértócsává" változzon minden alkalommal, mikor levadásznak az ellenfelek. Sőt akár minden programhoz külön szettet lehet hozzárendelni, legyen az játék, képszerkesztő vagy bármi. Merész.

Sajnos ennek a mókának van egy igen jól ismert akadálya, az igen borsos ár. A cég vezetője, Artemy Lebedev szerint valamivel 500 dollár alatti áron tudnák értékesíteni az eszközt, ami már jóval kevesebb, mint a korábbi 1000 dollár feletti előrejelzések, de még mindig többszöröse annak, amit egy beviteli eszközért hajlandóak vagyunk kiadni. Gondoljunk csak bele, a legprimitívebb billentyűzet körülbelül 8-10 dollár, de még a játékosoknak szánt LCD kijelzős csilli-villi Logitech cuccok is megvannak 150 dolcsiból, az ötszáz még mindig túl sok. Ha viszont az oroszoknak sikerül valahogyan csökkenteni a gyártási költségeket, akkor tömeghisztéria veheti kezdetét az egész világon.

Sőt Mr. Lebedev szerint már ennél az árszintnél is ott tartanak, hogy sokkal nagyobb az igény a termékre, mint amennyit tudnának szállítani. Ahogyan a videóban is elhangzik, a fejlesztéskor odafigyeltek arra, hogy a gombok cserélhetőek legyenek, így elegendő az alapkivitelt megvenni és akár hetente-havonta beújítani néhány új gombra, ahogy jól esik.

A jelenlegi állás szerint már május körül elindulhatnak az első nagyobb szállítmányok az USA-ba, addig pedig már nincs más dolguk, mint magát a szoftvert csiszolgatni, lévén a hardver már készen áll. A fejlesztők egyetlen félelme, hogy mivel túl könnyen, egyszerűen lehet a billentyűk kinézetét megváltoztatni, ezért igen hamar borzalmas és ízléstelen billentyűzet-felületek lephetik el a világot. Igaz ezt igyekeznek azzal meggátolni, hogy számos előre telepített dizájnt csatolnak a program mellé."
( forrás: sg.hu )

Képzeld el, hogy - például az Arkaos-nál -, a billentyűkhöz rendelt videók és effektek képét látod a betűk és számok helyett...hmmmmm...érdekes...

2008/01/10

Alien

Alien
Video sent by vjlab

Az "Egy kis elmélet...3" "okoskodása" elött egy kis ízelítő a következő témából...

2008/01/09

QLab - program élő előadásokhoz és installációkhoz

A QLab egy egyszerű és jól konfigurálható program élő produkciókhoz. A világ számos színházában használják a Brodway-től a londoni West End-ig színházi emberek, látványtervezők, designerek, installáló művészek.


Egyszerre kezel audió, video midi anyagokat, vezérelni is lehet az utőbbiről. Jól lehet időzíteni, ezért konzerv szettek folyamatos lejátszására is alkalmas.
Mindenesetre egy próbát szerintem megér. Letölthető itt.

2008/01/08

Livid Ohm kontroller




"Hmmm… végre a Livid is csinált valami értelmeset. És egyből mélyvíz, nem is akármivel jelentkeztek. Ahelyett hogy unalmas VJ szoftvereiket és képtáraikat erőltetnék kidobtak egy kontrollert, Ohm néven, mégpedig a javából.

Az Ohm zenére és videóra egyaránt használható vezérlőfelület, gombok, csúszkák és (sajnos nem velocity érzékeny) pad-ek borítják a testét. Kapható faborítással és fémes kivitelben is, ugyanazon az áron.

Részletek:

36 gomb 6×6-os mátrixban
8 csúszka, 1 DJ crossfader
9 funkcióbillentyű + 8 trigger/némítás gomb a csúszkákhoz
BPM tap gomb
MIDI és USB kimenetek
Csomagolják hozzá a Livid Union 2.5-öt ha valaki bajban lenne a Resolume-al vagy az Elektronika-val (Elektronika rulez!!!). Különféle szoftverek demóverzióival szórják még meg a csomagot, ezekre kár szót pazarolni, max. kedvcsinálóknak jók…

Ára 900$ lesz, kérdés mire hozzájutunk mennyi járulékos költség kerül rá? Részletes információk a Livid weboldalán."
( forrás: ADSR )

2008/01/06

Végre kezdem magam a XXI. században érezni...


"...A Microvision PicoP. Kisebb mint egy iPod, elemről működik, és a vizuálokat lézeres technikával rajzolja ki. Max. felbontása 848 x 480, 1:1 zoom, a fényerő és a frame rate egyelőre nem ismertek. A Microvision marketinganyagaiból úgy tűnik, hogy leginkább mobiltelefonokban fogjuk megtalálni a kis aranyost, de remélem végül készül belőle standalone verzió is. Most képzelj el egy klubban 100 embert ilyen telefonokkal, emelkedett hangulatban: mi a végeredmény? Fényorgia."
( forrás: ADSR )

Érdemes a Microvision oldalára ellátogatni és megértitek a mai bejegyzés címét...

2008/01/05

Miért kell szeretned a vvvv-t?

"Ez gyönyörű, na erre kiváló a vvvv. Francia barátunk desaxismundi kreálmánya az alábbi videó, mely a legalapvetőbb technikákat és elemeket kombinálja egy látványos video performanszá.


VertexNoise[take2] from desaxismundi on Vimeo.

Aki nem vágná, a vvvv egy bitang jó Windows-os alkalmazás, hasonló a Max/MSP/Jitter/Pd/GEM környezetekhez, melyben patchkábelekkel kötözgetős elven lehet moduláris setup-okat építeni vizuálokhoz (videóhoz és 3D-hez is). Kis különbség hogy a többi hasonló szoftvertől elétrően itt OpenGL helyett DirectX az alap. Nem mintha ez számítana -a vvvv kötelező minden VJ számára."
( forrás: ADSR )

Ez mind OK, de most ezért vegyek PC-t?

Na, ez szívás!

"Az átlag user-nek halvány lila fingja sincs arról, mi az a Flash, arról meg pláne nem tud, hogy a Quicktime támogatta a Flash-t. Viszont aki videózik, az jól tudja, hogy a VJ app-ok, mint az Arkaos VJ, Max/MSP/Jitter patch-ek, stb ezen alapulnak nagyrészt. Ja, hogy mostantól múlt idő? Miért? Mert kérem szépen, az Apple gyakorlatilag kivette a 7.3.1 QuickTime release-ből a Flash támogatást és nem valószínű, hogy valaha is visszakerül.

Ennek a hülye húzásnak az oka az, hogy komoly biztonsági problémák merültek fel a Quicktime Flash support témakörben, amit úgy néz ki egyszerűbb volt így megoldani, mintsem korrektül kijavítani. A 7.3.1-es release viszont kikapcsol minden Flash támogatást, kivéve pár tartalmat, amikről ismert, hogy biztonságosak. Egy kis Apple rizsa erről itt olvasható.

Mindenkinek aki érintve van ezáltal - ne frissítsétek a QuickTime install-t! A korábbi verzióra való visszatérés rettenet macera, ha egyáltalán megoldható komoly rendszerismeret és buhera nélkül."
( forrás: ADSR )

Én meg csodálkoztam a múltkori koncerten, hogy nem tudtam elővarázsolni az Arkaosban a zenekar nevére készített logót! Most megnéztem és tényleg: eltünt minden flash anyag! ( Pontosabban nem látszik a programban.) A jó hír számomra az, hogy eddig azt hittem, én voltam a hülye, de kiderűlt, az Apple-nek jár a rosz pont. Most downgrade-elhetek!

2008/01/04

Egy kis elmélet...2

A Vjing főbb irányzatai.
( Ez nagyon nagyképűen hangzik, hiszen csajk a saját kútfejemből rángatom elő ezeket a meghatározásokat, de a blog indulásakor vitát is igértem, talán ez majd felkorbácsolja az indulatokat.)

Négy fő irányzatot külömböztetek meg, mindengyikről érdemes külön szólni.

Kezdem a legegyszerűbbel és amelyikre a legkevesebb szót érdemes fecsérelni, az általam csak "házibuli VJ"-nek nevezett stílustalansággal. Ez minden rendszer, összefüggés, gondolat és érzelem nélkül összedobált loop-ok, képek és generált anyagok halmaza. Legegyszerűbb változatai pl az iTunes vizualizációi, melyek jól feldobhatnak egy házibulit idő és munka ráfordítása nélkül, de...
( És látványosak lehetnek a magyar kereskedelmi adók háttereként...hehe.)
Sajnos vannak olyan klubbok, koncertek ahol a "vj" beindít valami hasonlót, vagy valami összetáolt szekvenciát és jól végezve dolgát elmegy sörözni. Ezzel nem magának, hanem a Vjing-nek és a közönségnek árt legtöbbet. ( Jut eszembe: a Szigeten is találkozhattunk hasonlóval.)
Mivel ezek összefüggés nélküli képhalmazok, ezért nagy szerepük van benne a véletlennek, ami átvezet a többi kategóriába, ahol egyik szervezőelem lehet az irányított véletlen.
De erről majd legközelebb...

eXo music visualizer 1.2.4

Az eXo music visualizer 1.2.4 vizualizációs plugin az iTunes-hoz. Kihasználva az adott hardver és az OpenGL képességeit, 2D és 3D látványokat renderel. Külön érdekessége, hogy az általunk választott kategóriákból random válogatott Flick fotókat is beépíti a látványba. ( Ilyenkor természetesen online kell lenni. )

Érdekes, hogy egyre népszerűbbek az online képlopó vizualizációk. .lov.-nak is volt egy kezdeményezése amivel megelőzte a divatot, lehet, hogy érdemes lenne majd újra elővenni. ( Azt tudom, engem érdekelne...)

A eXo music visualizer 1.2.4 ingyenesen letölthető itt.

2008/01/03

Figyelem!

kelsey remek megjegyzést írt az "Egy kis elmélet..."-hez, érdemes megnézni.

Apropó: tudja valaki hogyan jelenhetnének meg a megjegyzések a főoldalon?

Interactive Snowflake Maker

Szombaton megint havazás várható. Ha már minden rosz, akkor legyen még rosszabb! Öltöztessük fel a monitort is hóeséssel! Az Interactive Snowflake Maker egy ingyenes Quartz Composer patch: itt letölthető.
Látványos effekteket produkál, ha megnyitod a Quartz Composerben vagy a QuickTime Player-ben és huzogatod fölötte az egeret. ( A Quartonian Mixer is lejátsza. A többi proginál próba-cseresznye.)
( forrás: ADSR )

A Quartz Composer-ről már volt és lesz is szó, de a kezdőknek kis zavart okozhat, hogy az OS telepítő alapból nem teszi fel a gépre. A Developer Tools-al kel külön installálni és már lehet is próbálgatni összedugdosni a patch-eket.
Sok sikert!

2008/01/02

Egy kis elmélet...

A Vjing a huszadik század végén, huszonegyedik század elején felszínre kerűlt postcinematic ( film utáni? mozi utáni? ) műforma.
Egyes teoretikusok egyenesen neobarokknak nevezik. Hogy ezzel egyetérteni vagy vitatkozni tudjunk, teszek ide egy kis emlékeztetőt a barokkról:

"A barokk egyetemes igénnyel föllépõ európai mûvészettörténeti korszak, stílusirányzat. A barocco olasz kifejezésbõl származik. Ez a kifejezés a szillogista logika egyik mûveletére utal, jelentése: nyakatekert okoskodás. (Francia jelentése: bizarr, különleges.)
A barokk kor és stílus a reneszánszot, illetve a késõ-reneszánsz manierizmust váltotta fel; a 16. század utolsó harmadától a 18. sz. közepéig, második harmadának végéig terjed...
...szenvedélyes mozgású, izgatott taglejtésû, végletes érzelmeket hordozó alakokat ábrázol
tobzódik a színekben, formákban
allegorikusság
a különbözõ mûvészeti területek egymásba olvasztása
propagandisztikus"

Szerintetek? Megállja a helyét a párhuzam? ( Az én véleményem talán a munkáimból kiolvasható.)
Holnap - ha nem jön közbe valami fontosanbb hír -, a Vjing főbb irányzatairól fogok szólni, tehát: folyt.köv.

2008/01/01